KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14299115
nr 1429 9115
Maj Arnell
(1910-2005), Sverige
Oljemålning, Monogramsignerad MA, 1957, blomsterstilleben. Olja på pannå, 64x53cm, yttermått inklusive ram: 84x73cm
Maj Arnell, svensk bildkonstnär född 1910, död 2005.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.600 kr
måndag 1 november 2021
kl 18:52:10
3.000 kr
3.200 kr
3.400 kr